Active life rok 2020 bol plný aktivít

Active life rok 2020 bol plný behu, pohybu, aktivít, charity, prekvapení a noviniek napriek úradujúcemu COVIDu. 

 • Rok 2020 sme začali POZITÍVNE, v tom pravom slova zmysle, už 4. januára VÍŤAZSTVOM v podaní super bežca a človeka Jara Baláža celkové prvenstvo za rok 2019 v celoročnej súťaži Sri Chinmoy Marathon – kategória veteráni! 
 • Od 5. januára až do 8. marca sme sa stihli otužovať na Bukovci. 10 NEDEĽNÝCH KÚPAČIEK si užívali mnohí z nás. A dodnes sme s tým neprestali, aj keď zatiaľ nie spoločne.  
 • 7.1. sme mali prvý z pravidelných utorkových tréningových behov, ktorých sme v tomto roku stihli spoločne odbehnúť 9 do začiatku korony, 6 od konca mája a v júni a 6 na jeseň, kým nás 26.10. opätovne nezastavila 2. vlna covidu. Tento rok sme teda SPOLOČNE zabehli iba 21 tréningových behov. Zvyšné sme si odbehli VIRTUÁLNE. 
 • VIRTUÁLNE TRÉNINGOVÉ BEHY boli jednou z noviniek, ktoré priniesol rok 2020. Báli sme sa, ale Vy ste nesklamali a každý utorok je nás stále viac a viac. Čo je ale na virtuálnych tréningových behoch najlepšie, je fakt, že s nami behajú ľudia nielen na celom Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Ste skvelí! Keep running! 
 • UPHILL SNOW RUN Jahodná – krátka špeciálka zimných mesiacov, ktorá mala za cieľ pomôcť Matúšovi Balogovi v boji s krutou chorobou. Matúš svoj boj, bohužiaľ, prehral. 
 • CHARITY RUN WEEKEND – prvé virtuálne podujatie tohto roka bolo mega úspešné. Vďaka Vám všetkým sa nám podarilo darovať deťom Riškovi, Alexovi, Alexejovi a Amélii viac ako 10 000€! Obrovská podpora mnohých spoločností, športových, ale aj speváckych hviezd a samozrejme, Vás, verných našich bežcov, priniesla ovocie. 
 • V tomto veľkom prehľade nemôžeme opomenúť súťaž UKÁŽ BRUŠKO s podtitulom BRUŠKO NIE JE HANBA a legendárnu fotku Tomáša Gálla. 
 • 1. vlna korony priniesla aj ďalšiu z noviniek, ktorými sme sa snažili zostať s Vami aj počas zákazu vychádzania a združovania sa. Online cvičenia s našim Gabim Majorom a pokračovali sme s nimi až do mája. 
 • Koniec apríla priniesol ďalší virtuálny beh RÚŠKO RUN. Tematický zameraný beh mal medzi bežcami úspech a všetci, ktorí beh absolvovali, získali pamätnú medailu v tvare rúška.
 • 30. júna sme spolu s priateľmi s NEONKA fitness dosiahli obrovský úspech. Darovanie krvi v priestoroch Neonky v OC Optima pritiahlo viac ako 70 darcov krvi a medzi nimi mnohých prvodarcov. Aj takto Vám koncom roka ĎAKUJEME! Transfúzky to mali tento rok neskutočne ťažké. Aj darcovia krvi sa zľakli covidu, ale mnohí pacienti sú na pravidelných darcov krvi vyslovene odkázaní. Pomohli sme spoločne! 29-timi litrami. Ďakujeme ešte raz všetkým zdravotníkom z Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorí potiahli poriadny nadčas.
 • Napriek všetkým okolnostiam a aj pesimizmu rozmáhajúcemu sa po ťažkých mesiacoch v Active life tíme sa nám podarilo zorganizovať úspešné a medzi Vami obľúbené letné projekty SPOZNAJ BEHOM KOŠICE a ŠPORTOVÉ NEDELE V PARKU! Ďakujeme, máte na tom veľkú zásluhu! Všetci! 

25. august 2020 bude pamätným! Na štart Spoznaj behom Košice – staré mesto sa totiž postavilo neskutočných 348 bežcov! Ste TOP!

 • BOMBARDERIS Active life – Exisport team. Kto by o nich nevedel, veď v COVID roku odbehli v ešte menej vľúdnych podmienkach ako bežne 345km Od Tatier k Dunaju! Naši chalani to dali za neuveriteľných 23:31:37 s priemerným tempom 4:05 min / km, čo im zabezpečilo krásne 4. miesto! Chalani, ste naši víťazi! Ďakujeme za parádnu reprezentáciu!
 • Nedeľa 6. september patrila preloženému, ale úspešnému VII. Ročníku Marelli beh v ZOO! 407 bežcov na trati a ďalší virtuálne! Vďaka Vám všetkým putovalo na podporu košickej ZOO viac ako 2000 €! ĎAKUJEME!
 • Štvrtok 17.9.2020 sme oficiálne otvorili zrekonštruovanú Trafostanicu T311. Ide v poradí o druhú vynovenú trafostanicu z dielne Active life. Sme veľmi radi, že naša práca a činnosť teší obyvateľov a zároveň skrášľuje okolie. áto aktivita sa konala vďaka spoločnosti VSD v spolupráci s Grafitti školou a nájdete ju na Krivej ulici číslo 18.
 • Medzinárodný maratón mieru 2020 sa bežal! A naša Lenka Kukurová Kalafusová bežala za Active life! A bola skvelá! Do cieľa dobehla s parádnym časom 3:38:23! Ešte raz blahoželáme!
 • Od 17. do 25.10. sme bežali Magna Hill Race. Virtuálne. Pridali sme podtón spoločenskej zodpovednosti a zelenej iniciatívy a Vy ste okrem behu a pomoci Svetielku pomoci, ktorá podporuje rodiny detí bojujúce s rakovinou, pomáhali aj našej planéte. Zbierali ste odpadky v prírode.
 • Spoločenská zodpovednosť v celoplošnom testovaní. Aj my, dobrovoľníci z Active life, sme sa zapojili svojim dielom do Spoločnej zodpovednosti.
  Zabezpečili sme stany na celoplošné testovanie, lebo veríme, že naša kvapka mohla pomôcť v mori starostí, s ktorými obce či mestá v tom čase bojovali. Veď všetci poznáme tú známu vetu – Konaj dobro a dobré sa ti vráti!
 • November priniesol ďalšiu novinku online doby 2020 a to podcasty z našej dielne. Doteraz sme pre Vás vydali 3 rozhovory a pripravujeme ďalšie. Veríme, že časom nám budete dávať tipy, koho by ste chceli v rozhovoroch vyspovedať a že nám pošlete aj otázky! Napriek všetkému dúfame, že doba už bude len lepšia a my sa budeme viac stretávať osobne ako v slúchadlách či na monitoroch PC.
 • Virtuálny Mikulášsky beh 2020 ukončil charitatívne behy a my sme za každého bežca odviedli 5€ pre rodiny v núdzi cez organizáciu Úsmev ako dar. Vďaka tomu, že zostávate aktívni sme priniesli krajšie Vianoce mnohým deťom. Prispeli ste sumou 2 635€.

105 podujatí! Z toho 30 virtuálnych a 8 charitatívnych.

21 532€ bolo prerozdelených vďaka Vám všetkým pre tých, ktorí to potrebujú. 

Active life prežil aj korona dobu a to preto, lebo máte chuť sa hýbať, behať, prechádzať sa, cvičiť, jednoducho byť aktívni a to v každej dobe, v každom počasí, hocikde a hocikedy. (Veď boli časy, keď sme behali medzi 1.00 a 5.00 ráno!) Vaša aktivita Vám prináša zdravší život a mnohokrát pomáha tým, ktorí to potrebujú. 

ĎAKUJEME, ŽE STE! 

Majte krásny rok 2021! Veríme, že bude veselší, radostnejší, usmievavejší a najmä zdravší. Hlavne, nech zase môžeme byť spolu!

Neprestávajte sa hýbať! A hlavne s úsmevom!

Active life – PRIDAJ SA K NÁM! 

Zdieľaj

Ďalšie Príspevky

Sleduj nás

ODBER NOVINEK

Odber noviniek môžete kedykoľvek zrušiť.